Jak efektywnie sprzątać?

nicznych co sprawia, że robienie porządków jest stale odkładane. Tymczasem okres jesienny w naszym kraju bywa bardzo ciepły i słoneczny, a dzięki temu również we wrześniu czy październiku można dokładnie wietrzyć domowe pomieszcze

Jak efektywnie sprzątać?

Porządki robione w okresie jesiennym

Okres wakacyjny wprawdzie sprzyja robieniu domowych porządków, jednak wiele osób przebywa wówczas na urlopach i różnych wyjazdach zagranicznych co sprawia, że robienie porządków jest stale odkładane. Tymczasem okres jesienny w naszym kraju bywa bardzo ciepły i słoneczny, a dzięki temu również we wrześniu czy październiku można dokładnie wietrzyć domowe pomieszczenia i myć okna. Oprócz tego w okolicach września po raz ostatni koszona jest trawa przed zimą, a w związku z tym trzeba również przeprowadzić dokładne porządki w okolicach domu. Będzie można wówczas wywieźć skoszoną trawę i pozamiatać przydomowe chodniki, a także ostatni raz w roku umyć okna w pomieszczeniach gospodarczych i wyczyścić dokładnie parapety.


Zalety kucanej ubikacji

"Tryb kucany" jest uważany za zdrowszy1 i działa profilaktycznie względem chorób jelita grubego (rak2, hemoroidy3, zapalenie jelita grubego), ponieważ pozwala na pełne wypróżnianie bez zalegania złogów, chroni także przed uszkodzeniami związanymi z chorobami prostaty (podrażnienia nerwu)potrzebny przypis.
Zostało zasugerowane, że kucanie wzmacnia mięśnie miedniczne u kobiet, zmniejszając prawdopodobieństwo inkotynencji4. Regularne przybieranie i utrzymywanie pozycji kucanej może również wspomóc utrzymanie elastyczności kolan5. Dodatkowo sugeruje się, że korzystanie z tego typu ubikacji wzmacnia biodra i poprawia oddychanie i koncentrację.
Pozycja kucana jest pierwotną dla człowieka pozycją wypróżniania.
Ubikacja taka jest tańsza od tradycyjnych muszli klozetowych.
Ubikacje tego typu są łatwiejsze w czyszczeniu i ogólnym utrzymaniu ich higieny, są mniej podatne na akty wandalizmu.
Wymuszają zmniejszenie czasu przebywania (pozycja kucana nie pozwala na wygodne czytanie, np. gazet).
Szczególnie praktyczne są w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ nie dochodzi w nich do kontaktu nagiej skóry z potencjalnie brudną powierzchnią (jak w przypadku sedesów tradycyjnych ubikacji), co redukuje ryzyko ewentualnego przenoszenia drobnoustrojów. Badania naukowe dowiodły, że toalety z siedziskiem nie są większym zagrożeniem dla zdrowia niż ubikacje kucane67. Do zakażeń w toaletach dochodzi bowiem głównie w bezpośrednim kontakcie z wydzielinami poprzednich użytkowników toalet oraz z aerozolem tworzącym się w czasie spłukiwania. Zatem przy zachowaniu elementarnych zasad higieny ? wytarcia do sucha powierzchni kontaktu ubikacji z ciałem ? siadanie na desce klozetowej niczym nie grozi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana


Zastępstwo dla chemicznych kosmetyków

Tak samo jak chemia domowa, kosmetyki również mogą wywoływać podrażnienia i uczulenia. Dermatolodzy polecają używanie mydeł bezzapachowych lub wysokiej jakości tylko i wyłącznie z naturalnymi olejkami, które mają dodatkowo działanie zdrowotne. Olejek herbaciany działa pie razy silniej od penicyliny dlatego mydło z takim olejkiem może być bardzo pomocne przy problemach skórnych: zwłaszcza przy trądziku. Oczywiście sprawa nie tyczy się tylko mydeł; żele pod prysznic, szampony. Wszystko to warto przejrzeć i przeczytać skład- jeżeli tylko jakaś substancja nas zaniepokoi można przeszukać Internet w poszukiwaniu wiedzy na temat danego składnika.