Krótko o panelach fotowoltaicznych i energii ze słońca

orąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a ilość p

Krótko o panelach fotowoltaicznych i energii ze słońca panele słoneczne koszalin

Farmy fotowoltaiczne ? ciekawostki




Farmy fotowoltaiczne to stały element wielu krajów położonych w strefie klimatu zwrotnikowego czy podzwrotnikowego, gdzie jest bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a ilość promieni słonecznych jest ogromna. Farmy fotowoltaiczne potrafią mieć naprawdę ogromne powierzchnie i z lotu ptaka wyglądają wręcz kosmicznie. Takie ich ułożenie minimalizuje koszty produkcji i daje możliwość wyprodukowania tańszego prądu, który w dodatku będzie wytworzony w sposób ekologiczny bez wpływu na klimat.



Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Samodzielna produkcja prądu dzięki panelom słonecznym


Produkcja prądu we własnym mieszkaniu? Teraz to możliwe! Oczywiście nie bezpośrednio i w dużym uproszczeniu, ale posiadając panele słoneczne można właśnie produkować energię a nie tylko ogrzewać wodę w całym mieszkaniu. To świetne rozwiązanie, które umożliwiają obecne przepisy prawne. Wyprodukowany i oddany do sieci przesyłowej prąd można później odbierać w rachunkach, które dostajemy co miesiąc lub kwartalnie. Zakładając zatem fakt, iż największe nasłonecznienie w naszym kraju występuje latem, można wtedy wykorzystać sprzyjającą aurę i panele słoneczne, żeby móc cieszyć się niższymi rachunkami chociażby także w zimie.