Poligrafia w życiu

barw: R ? red (czerwonej), G ? green (zielonej) i B ? blue (niebieskiej), z których model ten się składa. Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać pr

Poligrafia w życiu plomby gwarancyjne void

Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych

RGB ? jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R ? red (czerwonej), G ? green (zielonej) i B ? blue (niebieskiej), z których model ten się składa. Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (zob. promieniowanie elektromagnetyczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB


Internetowe drukarnie - czy warto?

Drukarnie internetowe zyskują coraz większą bazę stałych użytkowników. Nic dziwnego, bowiem coraz więcej spraw załatwia się przez internet. Zlecanie druku online jest procesem bardzo prostym, nie wymagającym żadnej wiedzy na temat DTP czy druku. Takie drukarnie często tez oferują pomoc w składaniu zamówienia, więc ciężko jest zrobić coś źle.

Jedyną rzeczą, która może pójść nie tak to złe przygotowanie pliku lub projektu do druku. Plik w złym formacie lub w złej palecie barw. Jeżeli jednak nasz plik jest odpowiednio przygotowany to nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze złym wydrukiem.


device dependent) co oznacza że w

Z połączenia barw RGB w dowolnych kombinacjach ilościowych można otrzymać szeroki zakres barw pochodnych, np. z połączenia barwy zielonej i czerwonej powstaje barwa żółta. Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą. Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie zależy od urządzenia (ang. device dependent), co oznacza, że w każdym urządzeniu każda ze składowych RGB może posiadać nieco inną charakterystykę widmową, a co za tym idzie, każde z urządzeń może posiadać własny zakres barw możliwych do uzyskania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB